Wełnę nowozelandzkich owiec merynosów używam od lat. Uważam, że jest to bezapelacyjnie ten element górskiego wyposażenia, bez którego w góry ani rusz! I to nie tylko zimą ale i przez cały rok.


Gdy dowiedziałam się, że będę miała możliwość testowania koszulki z długim rękawem Active Wool oraz czapki wełnianej polskiej marki Brubeck, przyklasnęłam. Uważam bowiem, że zyskująca z roku na rok na popularności wełna merino nie jest mimo wszystko nadal tak popularna jak powinna być.
W tym roku szczególnie zaczęłam zwracać uwagę na metki, a dokładniej rzecz biorąc kraj produkcji tak odzieży jak i innych artykułów, to cieszy mnie, że bielizna termoaktywna Brubeck jest produkowana od A do Z w Polsce! Do ręki dostajemy zatem produkt, którego proces tworzenia objęty jest najwyższym nadzorem.

 

Koszulka z długim rękawem Active Wool i czapka wełniana Brubeck,
fot. Paulina Grzesiok

 

BUDOWA
Wełna merino pozyskiwana jest z runa owiec, które muszą sobie radzić w skrajnych klimatycznych warunkach, jakie serwuje im Nowa Zelandia. Koszulka Brubeck Active Wool wykorzystuje 41 proc. tej wełny, która jest bardzo przyjemna w kontakcie ze skórą i “nie gryzie”. Pozostały skład koszulki termicznej to włókna syntetyczne, które są odpowiedzialne za doskonałe dopasowanie oraz jeszcze lepsze odprowadzenie wilgoci. Inne proporcje występują natomiast w czapce. Tu wełna merino to aż 61 proc. całego składu.
Dlaczego zasługuje ona na uwagę i wybór przy zakupie? Przede wszystkim posiada ona właściwości bakteriostatyczne, czyli hamuje namnażanie się bakterii. Jakie to ma realne przełożenie na naszą bieliznę? Otóż takie, że nie nabiera przykrych zapachów! Świetnie zatem się sprawdzi podczas długotrwałego wysiłku fizycznego, czy wypraw górskich, gdzie niekoniecznie będziemy mieli możliwość przeprania naszej garderoby. Mój zestaw marki Brubeck wykorzystywałam np. podczas weekendu, gdzie na górskim rowerze przejechaliśmy ponad 100 kilometrów po Beskidzie Śląskim. Wnioski w niedzielę wieczorem? Bielizna termoaktywna Active Wool nadal pozostaje świeża!


KOMFORT
Wysoki komfort użytkowania zarówno bielizny jak i czapki Brubeck gwarantują płaskie szwy lub wręcz konstrukcja bezszwowa. Takie rozwiązanie w czapce kwalifikuje ją jako idealną pod kask. W moim przypadku rowerowy, ale równie świetnie nada się pod kask narciarski, wspinaczkowy czy motocyklowy. Bezszwowa bielizna nie uwiera i nie powoduje obtarć, szczególnie podczas dynamicznych, powtarzalnych ruchów. Elastyczny materiał daje pełną swobodę.
Co również jest ważne – koszulka nie podnosi się i nie zawija dzięki dość szerokiemu ściągaczowi u dołu. Noszona bezpośrednio na ciało świetnie reguluje termikę. Wełna jest bowiem doskonałym izolatorem – gdy jest zimno grzeje nas, natomiast gdy jest ciepło działa jak klimatyzator. I powtórzę, co najważniejsze - bielizna doskonale odprowadza wilgoć, a przepocona pod plecakiem koszulka nadal zachowuje swoje właściwości izolacyjne. 


Cena koszulki: 173,49 zł
Cena czapki: 43,99 zł

www.brubeck.pl