Jesienna aura rozgościła się w Polsce na dobre. Czas więc zadbać o komfort termiczny, zarówno na co dzień, jak i w outdoorze, zaopatrując się w odpowiednią odzież.


Mnie w tym roku do gustu przypadła damska wersja ocieplanej kurtki Wolfhound z serii Outback Line od polskiej firmy Helikon-Tex. Łączy w sobie kilka elementów, które według mojej oceny są jesiennym must have.

 

Kurtka Helikon-Tex Womens Wolfhound Hoodie,
fot. Magdalena Przysiwek

 

KOMFORT
Nie spodziewałam się, że kurtka o tak niskiej wadze, może zapewnić mi tyle ciepła. Jednak w przypadku tego modelu było to możliwe dzięki zastosowanej ocieplinie Climashield® Apex™ (67 g/m2). To innowacyjna izolacja, która ma sporą wydajność cieplną przy maksymalnej lekkości (jej masa to zaledwie 333 g). Nie przyda się co prawda na zimę, ale przy jesiennej słocie zdała egzamin.

Choć kurtka nie jest wodoodporna, to nie zmarzniemy w niej nawet, gdy jest wilgotna. W moim przypadku idealnie sprawdziła się w przestrzeni miejskiej w ponure dni. I choć nie uchroni przed kilkuminutową ulewą, jednak dzięki warstwie DWR (Durable Water Repellency) bardzo dobrze poradziła sobie z lekkim deszczem. Woda skraplała się na powierzchni materiału i swobodnie z niego spływała, nie przesiąkając kurtki. Wewnętrzne warstwy ubioru pozostawały suche.


BUDOWA
Dużym plusem jest ergonomiczna budowa. Kurtka jest tak skrojona, że idealnie dopasowała się do mojego ciała. Wykończone lamówką elastyczne mankiety, ocieplany kaptur z umożliwiającym dopasowanie ściągaczem oraz przedłużona długość kurtki, sprawiają, że ciepło nie znajduje ujścia. Co więcej, nylonowy materiał o gęstym splocie dodatkowo zwiększa wiatroszczelność. Patenty sprawdziły się w deszczową pogodę z temperaturą oscylującą w okolicy 10 stopni C, podczas wędrówek w leśnym terenie.

Duży plus to również zastosowanie lekkiego polaru w kieszeniach biodrowych. Jesienią często jeszcze nie nosimy rękawiczek, a gdy powieje chłodem, ratujemy się schowaniem dłoni w kieszeniach. Często jest tak, że chroni je tylko cienka warstwa materiału. Tu jest inaczej. Polar sprawia, że przyjemne ciepło otula dłonie, chroniąc je przed wyziębieniem. Kurtka, oprócz dwóch zewnętrznych kieszeni zapinanych na suwaki YKK®, posiada także dodatkową na piersi oraz jedną wewnętrzną, które pomieszczą niewielkie przedmioty.


FUNKCJONALNOŚĆ
Niska waga idzie w parze z niewielką objętością kurtki - to zdecydowanie jej atut. Pogoda jesienią bywa zmienna, więc gdy niespodziewanie wyjrzy słońce, kurtkę można łatwo zwinąć w mały kłębek i schować do worka dołączonego do zestawu, by potem spoczęła na dnie plecaka.

A gdy zimniej i mocniej pada, model może być używany jako dodatkowa warstwa docieplająca w połączeniu z nieprzemakalną kurtką zewnętrzną. W moim przypadku kurtka sprawdziła się jako podstawowa jesienna odzież, zarówno w łatwym terenie outdoorowym, jak i w mieście. Jednak z całą pewnością wykorzystam ją, gdy przyjdą większe chłody jako warstwę wewnętrzną na dłuższe górskie wycieczki.

 

Cena: 519 zł

http://www.helikon-tex.com