Co do tego, że spanie pod namiotem jest jedną z przyjemniejszych form nocowania podczas wakacyjnych - i nie tylko - wojaży, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Niestety, nie wszędzie da się bezpiecznie i wygodnie rozbić namiot, a poza tym po całym dniu jazdy czy wędrowania nie każdy ma siły i ochotę, by to robić. Wtedy świetną alternatywą mogą być samochodowe namioty dachowe. Szczególnie dobrze w takich zastosowaniach sprawdzi się Thule Tepui. 

 

Korzystając z takiego rozwiązania nie musimy się przejmować tym, na jakiej nawierzchni biwakujemy (np. czy jest odpowiednio stabilna i sucha), a samo rozstawienie i przygotowanie namiotu do mieszkania i noclegu trwa zaledwie chwilę. 

 

 

 

Namiot na aucie oznacza również wyższy poziom bezpieczeństwa i mniejsze ryzyko nocnego spotkania z przedstawicielami miejscowej fauny. W czasie podróży po Polsce nie jest to może kluczowa kwestia, aczkolwiek poranne spotkanie z niedźwiedziem w Bieszczadach czy wizyta zaskrońca mogą nie być najlepszym sposobem na rozpoczęcie dnia. Natomiast podczas wypraw na południe Europy czy do Azji z pewnością to docenimy.

 

Rower/narty/kajak obok sypialni

 

 

 

Typowy namiot dachowy po złożeniu zajmuje praktycznie cały dach auta. Oznacza to, że wszelkie dodatkowe bagaże czy sprzęt musimy transportować w bagażniku. Z torbą czy plecakiem nie ma problemu, nieco gorzej wygląda sytuacja, gdy na wyprawę chcemy zabrać również kilka par nart, snowboardy, dwa rowery czy kajak albo deskę SUP. W takich zastosowaniach doskonale sprawdzi się Thule Tepui Foothill, który zaprojektowany jest tak sprytnie, że po złożeniu zajmuje tylko połowę dachu większości aut. Dzięki temu obok niego bez problemu możemy zamontować coś jeszcze – uchwyt na narty lub snowboard, rower, box dachowy czy jakiś sprzęt pływający. 

 

Co istotne, gdy już wieczorem – po całym dniu spędzonym na biegówkach/rowerze/kajaku – dotrzemy na miejsce obozu, nie musimy demontować z dachu uchwytów na sprzęt sportowy. Namiot rozkłada się tak, że w żaden sposób z nimi nie koliduje. Po jego rozłożeniu mamy do dyspozycji przestronne (119x211 cm oraz prawie 1 m wysokości), wygodne miejsce do spania dla dwóch dorosłych osób. 

 

Namiot wykonany jest z odpornego na uszkodzenia i promieniowanie UV, wodoodpornego materiału. Co ważne, śmiało możemy z niego korzystać również w sezonie zimowym, po zaopatrzeniu się w specjalną warstwę docieplającą Thule Tepui Foothill Insulator. Dostępne są również liczne akcesoria dodatkowe - od toreb do przechowywania bagażu i butów, przez matę antykondensacyjną, aż po pościel dopasowaną do namiotów Thule.

 

 

Inne namioty Thule Tepui

W ofercie Thule znaleźć można również inne, bardziej klasycznie zaprojektowane namioty dachowe, w których wygodnie prześpią się dwie osoby (model Thule Tepui Ayer), trójka podróżników (Thule Tepui Kukenam, Thule Tepui Autana), aż po 4-osobową rodzinę (największa wersja namiotu Thule Tepui Autana). Świetnym rozwiązaniem jest również nowy model Thule Tepui Basin, łączący funkcje namiotu dachowego i boxu (rozkłada się w mniej niż minutę, a jego twarda powłoka zewnętrzna jest doskonale przystosowana do trudnych warunków pogodowych).

 

Oczywiście, wszystkie te modele wyposażono w zestaw funkcji i ułatwień typowych dla całej rodziny Thule Tepui – czy m.in. prosty i intuicyjny system składania/rozkładania, odporność na trudne warunki pogodowe, możliwość korzystania przez cały rok, czy bogaty zestaw akcesoriów. 

Ceny namiotów zaczynają się od 7999 zł (za dwuosobową wersję Thule Tepui Ayer). Więcej informacji o tych produktach znaleźć można na stronie Thule.com