Reklama

Buty trailowe On Running Cloudultra

Myśląc o letnich wyjazdach, szukałam trailowych butów, które sprawdzą się na długich, ale pozbawionych trudności technicznych szlakach. Miały być lekkie i wygodne. I tak jako alternatywę typowych butów podejściowych wybrałam najnowszy model On Running Cloudultra.

 

Choć buty dedykowane są na długie dystanse biegowe, zastosowana w nich technologia sprawia, że bardzo dobrze sprawdzą się również podczas wielogodzinnego marszu. Taki był mój cel, choć przyznam, że wędrówka w nich skłoniła mnie również do powrotu do biegania.

 

Buty trailowe On Running Cloudultra 
fot. Magdalena Przysiwek

 

BUDOWA

Buty mają bardzo lekką konstrukcję (jeden but waży zaledwie ok. 245 g) dopasowującą się do kształtu stopy. Język mocno opina nogę, nie pozostawiając miejsca na ruch buta. Dzięki temu unikniemy niechcianych otarć, często pojawiających się podczas wielogodzinnego marszu czy biegu. Natomiast przednia część cholewki pozostaje szersza, co daje palcom spory komfort. Tu zastosowano też specjalną technologię FlipRelease™. Czym dokładnie jest? Specjalnym narzędziem znajdującym się na sznurówkach. Dzięki niemu za pomocą jednego kliknięcia dopasujemy but do stopy lub w razie obrzęków szybko zwiększymy przestrzeń w bucie.

 

Cholewka butów to przewiewna siateczka, która może być zbawieniem podczas upałów. Już podczas wiosennego biegania zapewniła stopom należyty komfort. Dodatkowo cholewkę wzmocniono termoplastycznym poliuretanem, który przedłuża żywotność buta. Za minus można by przyjąć brak membrany chroniącej przed deszczem. Jednak podczas trzygodzinnego trekkingu w Karkonoszach przy średnim opadzie deszczu, wnętrze buta było suche.

 

FUNKCJONALNOŚĆ

Podeszwę buta wyposażono w system wielokierunkowych wypustek Missiongrip™, których zadaniem jest trzymanie nas w ryzach na stromym zboczu, zarówno podczas podchodzenia, jak i zejścia. Specjalna mieszanka gumy ma zapewniać dobrą przyczepność na luźnej nawierzchni, jak i na mokrym oraz śliskim podłożu. Jak w rzeczywistości poradziła sobie w terenie? Błoto w pakiecie z liśćmi nie było im straszne. Tu test zdały na szóstkę. Gorzej wypadły na wyślizganych mokrych kamieniach tworzących ścieżkę do Zamku Chojnik.

 

Jednak największą zaletą On Running Cloudultra jest zastosowany w środkowej podeszwie system technologii poduszeczek CloudTec® i pianki Helion™. Ich połączenie ma zapewnić bieganie jak po chmurze. I nie sposób się z tym nie zgodzić. Nie czułam szyszek, patyków, korzeni czy kamieni. Opatentowane poduszeczki zapewniły odpowiednią amortyzację podczas chodzenia, a także dobre wybicie i miękkie lądowanie podczas biegania. To z kolei prezent dla moich stawów, które przy wielogodzinnym wysiłku dostają mocno w kość. Dodatkowo w butach zastosowano zintegrowaną ze śródpodeszwą wstawkę Speedboard™, która wspiera płynne przetaczanie stopy z pięty na palce.

 

PODSUMOWANIE

Choć buty On Running Cloudultra dedykowane są na długie trailowe biegi, z pewnością sprawdzą się latem podczas pokonywania beskidzkich czy bieszczadzkich szlaków - nie tylko na biegowo. Ja pokochałam je od pierwszego wejrzenia. Za ich lekkość, dobre dopasowanie, ale przede wszystkim „chmurkowy” efekt. Producent się nie mylił. Bieganie po leśnych ścieżkach, a także chodzenie po szlakach w Karkonoszach i Rudawach Janowickich to była czysta przyjemność.

 

Cena: 839 zł

Drop: 8 mm

on-running.com

 

Aplikacja magazynnaszczycie.pl

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś koniecznie zainstaluj naszą aplikację, która dostępna jest na telefony z systemem Android i iOS.


Aplikacja na Androida Aplikacja na IOS

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo magazynnaszczycie.pl




Reklama
Wróć do