Zapraszamy zarówno profesjonalistów, jak i amatorów do wzięcia udziału w wydarzeniu sportowym AEROTHLON. To wyjątkowe zawody, które łączą w sobie trzy dyscypliny: bieg górski, paralotniarstwo i kolarstwo górskie.
Zawody te są organizowane od 10 lat na całym świecie, m. in. w takich krajach jak Austria, Kanada, Rumunia, Kolumbia, Meksyk czy Peru, czyli w miejscach, gdzie mocno rozwija się również paralotniarstwo. Teraz, po raz pierwszy odbędzie się w Polsce, na terenie Szczyrku i Bielsku-Białej.

Organizatorzy zapewniają trzy formuły do wyboru, dlatego możliwe są starty indywidualne, jak i zespołowe na zasadzie sztafety. Zawodnicy muszą jak najszybciej pokonać wyznaczoną trasę – najpierw bieg, następnie lot na paralotni w tandemie z pilotem (w tym wariancie organizatorzy zapewniają również pomoc w znalezieniu pilota) oraz jazda na rowerze górskim.

Cały wyścig będzie można oglądać ,,na żywo” przez internet, dzięki tzw. livetrackingowi.
Ambasadorem wydarzenia Aerothlon Poland jest znana kolarka górska, Maja Włoszczowska.
Zapisy na zawody możliwe są na platformie: www.aerothlon.com
Zobacz zapowiedź zawodów.
Źródło: materiały prasowe organizatora
Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś koniecznie zainstaluj naszą aplikację, która dostępna jest na telefony z systemem Android i iOS.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze opinie