Tragiczne wieści ze słowackiej strony Tatr. W rejonie Kopy Kondrackiej zeszła lawina, która porwała 3 polskich skialpinistów. Jednemu z nich udało się samodzielnie wydostać spod śniegu. Niestety dwie osoby nie żyją.
Wczoraj w godzinach wieczornych, do centrali HZS dotarło zgłoszenie o lawinie, która zeszła w rejonie Kopy Kondrackiej porywając trzech polskich skialpinistów. Jednemu z poszkodowanych udało się samodzielnie wydostać spod śniegu. Z powodu słabego sygnału kontakt z TOPR był bardzo utrudniony. Na pomoc ruszyli słowaccy ratownicy. Na miejscu znaleźli ciała dwóch polaków, nie mogli jednak odnaleźć ocalałej osoby. Turysta, któremu udało się wydostać z lawiny po nieudanym poszukiwaniu kolegów przeszedł na stronę polską i z objawami hipotermii trafił do schroniska na Hali Kondratowej. O fakcie tym TOPR powiadomił kolegów z HZS.
Akcja zakończyła się dziś wcześnie rano. Brało w niej udział kilkunastu ratowników HZS.
Źródło: HZS
Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś koniecznie zainstaluj naszą aplikację, która dostępna jest na telefony z systemem Android i iOS.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!